środa, 23 sierpień 2017 14:05

Nowe szkoły nowe oznaczenia

Zgodnie ze zmianą ustawy o szkolnictwie z dniem 1 września 2017 roku z Polski znikną szkoły gimnazjalne. Nowa ustawa to zmiany nie tylko dla uczniów ale również rewolucja w placówkach dydaktycznych. Likwidacja szkół gimnazjalnych oraz przekształcanie budynków w inne placówki sprawia, że tablice z nazwą placówek stają się nieaktualne, co oznacza konieczność wymiany ich na nowe.

Jak powinna wyglądać nowa tablica?

Dla instytucji Państwowych tablice z nazwą placówki mają określony wygląd.

Litery w nazwie powinny mieć wysokość 5 cm, a w przypadku dłuższych nazw tekst może być odpowiednio pomniejszony przy jednoczesnym zachowaniu czytelności i estetyki tablicy. Wymiary zależne są od długości nazwy placówki przy czym stosunek szerokości do wysokości powinien wynosić 3:1.

Tablice emaliowane dla szkół

Tablice informacyjne charakteryzują się różnorodnością pod względem materiałów oraz technologii wykonania. Dla instytucji państwowych oraz placówek dydaktycznych najlepszym rozwiązaniem są tablice emaliowane. Są one wytrzymałe, estetyczne oraz nie podatne na szkodliwe działanie promieniowania UV. To właśnie tablice emaliowane są najczęściej spotykane jako oznaczenia urzędów oraz szkół.

Czytany 466 razy