Szyldy emaliowane metalowe urzędowe, szkolne, adresowe, wypukłe Tarnów

Tarnów jest niemałym miastem położonym w województwie małopolskim. Administracyjnie został podzielony na szesnaście osiedli, z których każde stanowi pomocniczą jednostkę gminy. Przechadzając się ulicami pięknego, zabytkowego miasta jakim jest Tarnów, możemy dostrzec przy urzędach, szkołach, różnego rodzaju budynkach czy instytucjach wypukłe tablice emaliowane, które stanowią oznakowanie danego budynku. Jest to narzucony przez prawo przepis, ponieważ każdy budynek musi mieć oznaczenie na frontowej ścianie budynku. Jest to bardzo trwały sposób na oznakowanie budynków.

Szyldy emaliowane urzędowe szkolne adresowe wypukłe Tarnów

 

 

Technologia:

- Stosowanie prawdziwej emalii,

- Ręczne wykonanie,

- Wypalanie w 900°C.

Zalety:

- Trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne,

- Estetyczny wygląd,

- Podkreślenie powagi urzędu.

 

  Zastosowanie:

Instytucje publiczne (szkoły, urzędy, banki, biblioteki, sądy itp.), tabliczki adresowe, prezenty, tablice dla energetyki, reklama, znaki drogowe.

Szyldy zgodne z ustawą - PRZEPISY

Proponowane przez nas szyldy emaliowane wykonane są zgodnie z wytycznymi ustawowymi dotyczącymi tablic urzędowych.

Wykonywane przez nas projekty spełniają kryterium co do wysokości znaków głównej nazwy placówki wynoszące 5cm.

Kolorystyka szyldów wynika z zastosowanej technologii, dzięki czemu tablice zgodne są kolorystycznie z oznaczeniami innych placówek publicznych.

Rozmiar ustawowy godła na zewnątrz budynku wynosi 50x40cm, a dla organów naczelnych, Sądu najwyższego, Prokuratury i urzędów centralnych 60x48cm.

 

GWARANCJA ZGODOŚCI USTAWA

 

Zobacz:

DEKLARACJA ZGODNOŚCI USTAWOWEJ

 

 

 

Wycena i wizualizacja

W celu uzyskania DARMOWEJ wyceny i wizualizacji prosimy o przesłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. zawierającej następujące informacje:

Cennik z rozmiarami poniżej

 1. TABLICE I GODŁA:
 • Rodzaj materiału (emalia wypukła lub kompozyt płaska)
 • Rozmiar (na życzenie dopasujemy rozmiar do przesłanej treści zgodnie z ustawą)
 • Kolorystyka
 • Ilość sztuk
 • Treść (opcjonalnie przesłać pliki graficzne)
 1. DANE KONTAKTOWE
 • Dane do faktury (w przypadku podmiotów publicznych informacji o płatniku i odbiorcy jeśli są różni)
 • Informacje o sposobie odbióru:
  • osobisty (Kraków, ul. Zawiła 61)
  • kurier - od 25zł/netto (należy podać: adres oraz telefon kontaktowy)

 

Po wysłaniu  wiadomości nasz konsultant skontaktuje się z Państwem celem finalizacji zamówienia.

Zostanie również wykonana wizualizacja ZGODNA Z USTAWOWYMI WYTYCZNYMI przesłana do akceptacji.

 

baner odroczona płatność

 

Tablice i godła

Cennik standardowych rozmiarów tablic emaliowanych

Trwałość:  kilkadziesiąt lat
  Rozmiar:   600 x 200mm        240zł
  Rozmiar:   600 x 250mm 295zł
  Rozmiar:   600 x 300mm  335zł
  Rozmiar:   600 x 330mm 370zł
  Rozmiar:   600 x 350mm 375zł
  Rozmiar:   700 x 200mm 279zł
  Rozmiar:   700 x 250mm 330zł
  Rozmiar:   750 x 200mm 305zł
  Rozmiar:   750 x 250mm 339zł
  Rozmiar:   750 x 300mm 395zł
  Rozmiar:   750 x 350mm 445zł
  Rozmiar:   800 x 200mm 305zł
  Rozmiar:   800 x 250mm 375zł
  Rozmiar:   800 x 300mm 439zł
  Rozmiar:   900 x 200mm 365zł
  Rozmiar:   900 x 300mm 460zł

 

Godła emaliowane:

  Rozmiar:   400 x 500mm      280zł
  Rozmiar:   300 x 400mm 260zł
  Rozmiar:   220 x 320mm  230zł

*podane wyżej ceny są cenami netto oraz mają charakter jedynie informacyjny i nie stanowią oferty  w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie mogą być podstawą roszczeń wobec firmy Szyldy-tablice.pl. Do ceny należy doliczyć 23% VAT.

Istnieje możliwość wyboru innego rozmiaru, indywidualnego wzoru. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

Galeria realizacji

Projekt GRATIS!

Zamawiając u nas szyldy emaliowane oferujemy zaprojektowanie napisów zgodnych z obowiązującymi przepisami. Dotyczy projektów bez logotypów, zdjęć itp.

W celu złożenia zamówienia prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. zawierającej następujące informacje (cennik powyżej);

 • Rozmiar
 • Treść
 • Ilość sztuk
 • Kolorystyka
 • Rodzaj materiału (emalia, tablice kompozytowe)
 • Inne informacje
Po wysłaniu wiadomości nasz konsultant skontaktuje się z Państwem celem finalizacji zamówienia.

 

Istnieje możliwość wyboru innego rozmiaru, indywidualnego wzoru. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

Czas realizacji

Ze względu iż produkcja tablic emaliowanych wymaga indywidualnego podejścia do każdego projektu i na wielu etapach jest wykonywana ręcznie czas wykonania zamówienia od momentu akceptacji projektu wynosi od 10 do 21 dni. Czas ten zależny jest od stopnia skomplikowania projektu oraz okresu w którym zamówienie jest składane.

Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.

 

Prawidłowy montaż tablicy emaliowanej

Tablica emaliowana to jedna z najbardziej trwałych tablic informacyjnych. Jej żywotność osiąga kilkadziesiąt lat. Ważne jest jednak aby na tablicy nie było żadnych odprysków oraz uszkodzeń. Mogą one powstać wskutek nieprawidłowego montażu.

Należy więc przestrzegać następujących zasad:

 • Konieczne jest zastosowanie odpowiedniej podkładki izolującej śrubę od tablicy
 • Docisk śruby nie może być zbyt duży

Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować uszkodzeniem warstwy emalii co ostatecznie nieuchronnie doprowadzi do skorodowania tablicy.

Bardzo ważne jest więc, poza umiejętnym przymocowaniem tablicy, wykorzystanie odpowiednich zestawów montażowych. Takie zestawy są dostępne w naszej ofercie, a szczegóły znajdują się powyżej w cenniku.

 

rodomonitoring

 

 

 

 

 

Wyjątkowa trwałość

Do oznakowania budynków w Tarnowie potrzebny był jak najbardziej trwały sposób oznaczania budynków, ponieważ w tym mieście znajduje się bardzo duża liczba sędziwych budynków, które przez lata musiały w przeszłości i będą musiały w przyszłości zmierzyć się z niedogodnymi warunkami atmosferycznymi jak słońce, wiatr, deszcz, burza, grad i inne jakie panują w naszym kraju. Wykonanie wypukłych tablic emaliowanych zawdzięcza swoją trwałość dzięki nakładaniu kilku warstw kolejno emalii. Następnie tablica taka jest wypalana w odpowiednim piecu o temperaturze około 800 stopni Celsjusza. Metoda ta jest dosyć prachochłonna, ponieważ wykorzystuje do tego pracę ludzkich rąk.

 

Staranność

Każda wypukła tablica emaliowana musi być starannie wykonana. Ta wypukła tablica emaliowana dla miasta Tarnowa nadaje się na takie budynki jak: szkoły, urzędy, jako tablice adresowe, jako szyldy informacyjne a nawet do informowania numeracji mieszkań przy osiedlowych blokach. Wypukłe tablice emaliowane w Tarnowie możemy znależć udając się np. do Ratusza, do Klasztoru Bernardynów, na Stary Cmentarz, do Parku Miejskiego, do Mauzoleum generała Józefa Bema, do Bazyliki Katedralnej Narodzenia NMP, do bloku na pierwszym lepszym osiedlu, do szkół wyższych, technikum czy przedszkoli, biblioteki czy czytelni, sądach, urzędach, . Na takiej wypukłej tablicy emaliowanej musi znajdować się nazwa budynku, czasami adres oraz godło państwowe.

 

Uniwersalność

W każdym mieście znajduje się na każdym rogu wiele tablic emaliowanych. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jak starannie muszą być wykonane, ponieważ podkreślają powagę urzędu czy informują nas o adresie czy nazwie danego budynku. Stanowią wizytówkę budynku.