Szyldy emaliowane metalowe urzędowe, szkolne, adresowe, wypukłe Warszawa

Warszawa jako stolica naszego kraju jest siedzibą bardzo wielu instytucji oraz urzędów państwowych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów każda taka instytucja musi być oznaczona w określony sposób tablicą informującą oraz godłem umieszczonym na frontowej ścianie budynku. Zazwyczaj ze względu na jakość i trwałość wybierane są tablice emaliowane.

Szyldy emaliowane urzędowe szkolne adresowe wypukłe Warszawa  

 

Technologia:

- Stosowanie prawdziwej emalii,

- Ręczne wykonanie,

- Wypalanie w 900°C.

Zalety:

- Trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne,

- Estetyczny wygląd,

- Podkreślenie powagi urzędu.

 

  Zastosowanie:

Instytucje publiczne (szkoły, urzędy, banki, biblioteki, sądy itp.), tabliczki adresowe, prezenty, tablice dla energetyki, reklama, znaki drogowe.

Szyldy zgodne z ustawą - PRZEPISY

Proponowane przez nas szyldy emaliowane wykonane są zgodnie z wytycznymi ustawowymi dotyczącymi tablic urzędowych.

Wykonywane przez nas projekty spełniają kryterium co do wysokości znaków głównej nazwy placówki wynoszące 5cm.

Kolorystyka szyldów wynika z zastosowanej technologii, dzięki czemu tablice zgodne są kolorystycznie z oznaczeniami innych placówek publicznych.

Rozmiar ustawowy godła na zewnątrz budynku wynosi 50x40cm, a dla organów naczelnych, Sądu najwyższego, Prokuratury i urzędów centralnych 60x48cm.

 

GWARANCJA ZGODOŚCI USTAWA

 

Zobacz:

DEKLARACJA ZGODNOŚCI USTAWOWEJ

 

 

 

Wycena i wizualizacja

W celu uzyskania DARMOWEJ wyceny i wizualizacji prosimy o przesłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. zawierającej następujące informacje:

Cennik z rozmiarami poniżej

 1. TABLICE I GODŁA:
 • Rodzaj materiału (emalia wypukła lub kompozyt płaska)
 • Rozmiar (na życzenie dopasujemy rozmiar do przesłanej treści zgodnie z ustawą)
 • Kolorystyka
 • Ilość sztuk
 • Treść (opcjonalnie przesłać pliki graficzne)
 1. DANE KONTAKTOWE
 • Dane do faktury (w przypadku podmiotów publicznych informacji o płatniku i odbiorcy jeśli są różni)
 • Informacje o sposobie odbióru:
  • osobisty (Kraków, ul. Zawiła 61)
  • kurier - od 25zł/netto (należy podać: adres oraz telefon kontaktowy)

 

Po wysłaniu  wiadomości nasz konsultant skontaktuje się z Państwem celem finalizacji zamówienia.

Zostanie również wykonana wizualizacja ZGODNA Z USTAWOWYMI WYTYCZNYMI przesłana do akceptacji.

 

baner odroczona płatność

 

Tablice i godła

Cennik standardowych rozmiarów tablic emaliowanych

Trwałość:  kilkadziesiąt lat
  Rozmiar:   600 x 200mm        240zł
  Rozmiar:   600 x 250mm 295zł
  Rozmiar:   600 x 300mm  335zł
  Rozmiar:   600 x 330mm 370zł
  Rozmiar:   600 x 350mm 375zł
  Rozmiar:   700 x 200mm 279zł
  Rozmiar:   700 x 250mm 330zł
  Rozmiar:   750 x 200mm 305zł
  Rozmiar:   750 x 250mm 339zł
  Rozmiar:   750 x 300mm 395zł
  Rozmiar:   750 x 350mm 445zł
  Rozmiar:   800 x 200mm 305zł
  Rozmiar:   800 x 250mm 375zł
  Rozmiar:   800 x 300mm 439zł
  Rozmiar:   900 x 200mm 365zł
  Rozmiar:   900 x 300mm 460zł

 

Godła emaliowane:

  Rozmiar:   400 x 500mm      280zł
  Rozmiar:   300 x 400mm 260zł
  Rozmiar:   220 x 320mm  230zł

*podane wyżej ceny są cenami netto oraz mają charakter jedynie informacyjny i nie stanowią oferty  w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie mogą być podstawą roszczeń wobec firmy Szyldy-tablice.pl. Do ceny należy doliczyć 23% VAT.

Istnieje możliwość wyboru innego rozmiaru, indywidualnego wzoru. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

Galeria realizacji

Projekt GRATIS!

Zamawiając u nas szyldy emaliowane oferujemy zaprojektowanie napisów zgodnych z obowiązującymi przepisami. Dotyczy projektów bez logotypów, zdjęć itp.

W celu złożenia zamówienia prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. zawierającej następujące informacje (cennik powyżej);

 • Rozmiar
 • Treść
 • Ilość sztuk
 • Kolorystyka
 • Rodzaj materiału (emalia, tablice kompozytowe)
 • Inne informacje
Po wysłaniu wiadomości nasz konsultant skontaktuje się z Państwem celem finalizacji zamówienia.

 

Istnieje możliwość wyboru innego rozmiaru, indywidualnego wzoru. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

Czas realizacji

Ze względu iż produkcja tablic emaliowanych wymaga indywidualnego podejścia do każdego projektu i na wielu etapach jest wykonywana ręcznie czas wykonania zamówienia od momentu akceptacji projektu wynosi od 10 do 21 dni. Czas ten zależny jest od stopnia skomplikowania projektu oraz okresu w którym zamówienie jest składane.

Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.

 

Prawidłowy montaż tablicy emaliowanej

Tablica emaliowana to jedna z najbardziej trwałych tablic informacyjnych. Jej żywotność osiąga kilkadziesiąt lat. Ważne jest jednak aby na tablicy nie było żadnych odprysków oraz uszkodzeń. Mogą one powstać wskutek nieprawidłowego montażu.

Należy więc przestrzegać następujących zasad:

 • Konieczne jest zastosowanie odpowiedniej podkładki izolującej śrubę od tablicy
 • Docisk śruby nie może być zbyt duży

Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować uszkodzeniem warstwy emalii co ostatecznie nieuchronnie doprowadzi do skorodowania tablicy.

Bardzo ważne jest więc, poza umiejętnym przymocowaniem tablicy, wykorzystanie odpowiednich zestawów montażowych. Takie zestawy są dostępne w naszej ofercie, a szczegóły znajdują się powyżej w cenniku.

 

rodomonitoring

 

 

 

 

Wypukłe tablice emaliowane

Wypukła tablica emaliowana jest bardzo trwałym produktem, który spotykamy na różnych budynkach. Jej popularność wynika z relacji ceny do jakości, ponieważ wystarcza ona na wiele długich lat i nie trzeba często kupować nowych tablic. Każdy urząd, każda szkoła czy też każdy sąd musi być oznaczony w odpowiedni sposób. W przypadku Warszawy dochodzą jeszcze liczne urzędowe i państwowe budynki.

 

Inne zastosowania

Tablice urzędowe to jednak nie wszystko jeśli chodzi o wykorzystanie tablic emaliowanych. Zastosowanie ich również znajdujemy jeżeli chodzi o oznaczanie ulic czy numerów mieszkań. Charakterystyczne tabliczki z nazwami placów czy ulic muszą wytrzymać długi czas, bo ich częsta wymiana byłaby po prostu problematyczne. Po pierwsze ze względu na koszty a po drugie ze względu na potrzebny na to czas. Wyobraźmy sobie w dużym mieście ile jest tablic z nazwami ulic i ile czasu by zajęła ich wymiana. Stąd też tablice wykonywane są w najlepszych technologiach w taki sposób żeby były odporne na działanie warunków atmosferycznych przez wiele, wiele lat. Szyldy informacyjne to było zastosowanie dla tablic popularne kiedyś, chociaż uczciwie trzeba przyznać że taka tablica wygląda jak w stylu retro i w niektórych wypadkach sprawdziłaby się idealnie.

 

Kolorystyka

Kolory tablic również mają znaczenie i nie możemy sobie powiesić tablicy emaliowanej na naszym budynku w dowolnie wybranym przez nas kolorze. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla instytucji państwowych stąd na wszelakich urzędach miasta czy też sądach jak i urzędach skarbowych znajdziemy tablice w kolorze czerwonym. Jeżeli chodzi o tablice dla firmy to może być to kolor dowolny poza wspomnianym wcześniej czerwonym.