wtorek, 13 marzec 2018 16:07

Tablice emaliowane dwustronnie

EMALIE

Emalia zaliczana jest do jednych z najstarszych metod zdobniczych w historii. Polega ona na zdobieniu wyrobów metalowych (w przeszłości najczęściej z miedzi i złota – dziś nie tylko) za pomocą szklistych powłok złożonych z mieszaniny sproszkowanych minerałów, takich jak glina, piasek i kreda, wraz z topnikiem (którego rolę najczęściej odgrywa boraks) z dodatkiem odpowiednich pigmentów. Wszystkie składniki topione są w specjalnym piecu w temperaturze 900 stopni Celsjusza. Emalie stosuje się wyłącznie na tych metalach, których temperatura topnienia jest wyższa od temperatury topnienia mieszaniny nanoszonej na metal.

 

 

Wszelkiego rodzaju reklamy i napisy naniesione na powłokę metodą emaliowania cechują się wyjątkowo wysokim poziomem trwałości, wytrzymałości i estetyczności. Każda pojedyncza tablica wykonywana jest ręcznie od etapu wycinania blachy poprzez nadanie jej stosownego, najczęściej wypukłego kształtu. Następnie ręcznie wykonywane są poszczególne zdobienia, znaki i napisy. Ważne jest też by pamiętać o zgodności napisów i znaków z przepisami prawa. Nasza firma pomoga w przygotowaniu projektu  tak, by tablice spełniały postawione przed nimi wymogi prawne z ustaw, czy rozporządzeń.

Tablice w tej technice wykonywane są przy zastosowanie prawdziwej emalii, są ręcznie wykonywane przez pracowników i wypalane w specjalnie do tego przystosowanych piecach w temperaturze 900 stopni Celsjusza. Ich podstawowymi zaletami jest estetyczny wygląd podkreślający wagę i znaczenie danej instytucji lub urzędu, a także bardzo wysoki poziom odporności i trwałości niezależny od warunków atmosferycznych. Z tablic emaliowanych najczęściej korzysta się do stworzenia znaków drogowych, reklam, tabliczek adresowych, tablic dla energetyki, oraz oznaczeń instytucji publicznych takich jak urzędy, szpitale, szkoły, sądy, biblioteki, posterunki policji i wiele innych. Korzystają z nich również niektóre instytucje prywatne jak np. banki, czy kancelarie prawne lub gabinety lekarskie.

Czytany 213 razy