środa, 23 sierpień 2017 14:01

Nie tylko szyldy :)

Poza realizacją szyldów reklamowych zajmujemy się również wykonywaniem wydruków oraz oklejaniem. W ostatnim czasie realizowaliśmy zlecenie oklejenia jednego z foodtrucków w parku Bezogródek na krakowskich Błoniach. Zamieszczone wyżej zdjęcie pokazuje efekt naszej pracy.

Technologia wykonania

Grafika wydrukowana jest na foli wylewanej pokrytej laminatem. Laminat jest dodatkową warstwą zabezpieczającą wydruk chroniącą przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, co oznacza, że chroni wydruk przed blaknięciem. Warstwa ta nakładana jest termicznie na gotowy wydruk, wydłużając tym żywotność produktu nawet dwukrotnie. Laminat chroni wydruk podczas mycia samochodu, co dodatkowo podwyższa jakość przygotowanego przez nas wydruku.

Montaż

Aby uniknąć niedoskonałości na przyklejonej folii samochód został dokładnie oczyszczony oraz przemyty rozpuszczalnikiem. Następnie folia została ułożona na samochodzie oraz dopasowana do grafiki z sąsiednich wydruków. Następnie folia została powoli przyklejona, w paru przypadkach na mokro, czyli zarówno folia jak i powierzchnia samochodu została spryskana wodą, aby uniknąć powstawania złamań i bąbli na folii. Niestety klejenie na mokro wydłużyło proses schnięcia folii o parę godzin. Na sam koniec pozostało dopracowanie wydruku poprzez nieznaczne nacięcie folii w miejscach gdzie powstały bąble oraz wyporwadzenie z nich powietrza.

Czytany 507 razy